Karmienie piersią jest najlepsze zarówno dla niemowlęcia jak i jego mamy. Bolesne i poranione brodawki piersiowe utrudniają karmienie piersią i mogą wpływać negatywnie na zdrowie karmiącej mamy. Bolesność jest pierwszą oznaką mikro uszkodzenia sutka lub całej brodawki, co może dalej prowadzić do zakażeń i pogłębienia rany.

Wg  doniesień największy ból brodawek piersiowych u karmiących mam pojawia się pomiędzy 3 a 45 dniem karmienia piersią.

Zaprojektowany przez ekspertów PolyMem® sterylny opatrunek Nursicare® powinien być stosowany natychmiast po pierwszym karmieniu,  podczas którego odczuwany był ból sutków. Szybkie zastosowanie opatrunku pozwala ograniczyć uszkodzenia sutka, powstające podczas ssania piersi przez niemowlę.

Nursicare® łagodzi bolesne, podrażnione, popękane oraz zmienione po naświetlaniach brodawki.
Nursicare® powinien być stosowany do chwili przywrócenia bezbolesnego karmienia piersią.

Nursicare®, opatrunki dla karmiących mam są zaprojektowane tak, aby noszone wewnątrz stanika:

 • zapobiegały podraĹźnieniom i bolesności brodawki;
 • pochłaniały wyciek mleka;
 • zminimalizowały otarcia i uszkodzenia brodawki wywołane kontaktem ze stanikiem.

Opatrunki NursicareÂŽ są wytwarzane z tych samych materiałów co PolyMemÂŽ – opatrunki znane na całym świecie od ponad 30 lat, ograniczające bĂłl oraz przyspieszające procesy gojenia się ran róşnej etiologii.

Absorpcyjna membrana opatrunku pokryta jest na jego zewnętrznej stronie specjalną powłoką, chroniącą przed przeciekaniem i zakażeniem. Opatrunek umożliwia wymianę gazową oraz reguluje wilgotność rany, co znacznie przyspiesza proces jej gojenia.

Instrukcja stosowania:

 1. Nałóż Nursicare® na brodawkę piersi, tak aby zadrukowana powierzchnia znalazła się od strony  Staraj się nałożyć opatrunek tak, aby centralna jego część była nad sutkiem
 2. Przed założeniem opatrunku zaleca się lekkie zwilżenie brodawki wodą, co pozwoli na szybsze aktywowanie składników opatrunku i jego działanie.
 3. Przed karmieniem dziecka lub użyciem ściągacza do mleka, przetrzyj pierś wilgotną chusteczką.
 4. Podczas karmienia dziecka odłóż Nursicare® na czystą powierzchnię (np. na kawałek gazy) niezadrukowaną stroną do góry.
 5. Nursicare® może być stosowany profilaktycznie od pierwszego karmienia niemowlęcia, w celu uniknięcia ewentualnych podrażnień lub ran brodawki piersiowej.

Opatrunek można stosować na jedną pierś wielokrotnie, aż do momentu, gdy widoczny na zadrukowanej stronie Nursicare®, mokry ślad dosięgnie skraju opatrunku. Taki opatrunek należy zmienić.

Opatrunki Nursicare® nie mogą być prane. Pranie niszczy zawarte w nich substancje czynne i powoduje, że opatrunek staje się bezwartościowy i nieskuteczny.

Po zużyciu należy wyrzucić opatrunek. Stosowanie zużytych opatrunków grozi infekcją piersi.

OstrzeĹźenie: W celu zapewnienia bezpiecznego i skutecznego korzystania z produktu naleĹźy:

 • Przechowywać opatrunek i jego opakowanie w miejscu niedostępnym dla dzieci. KaĹźda rzecz, ktĂłrą dzieci bez nadzoru rodzicĂłw mogą włoĹźyć do buzi, stwarza dla nich zagroĹźenie.
 • Zmieniać opatrunek, gdy jest mokry, mocno nasączony mlekiem.
 • JeĹźeli zauwaĹźy się oznaki infekcji albo gdy bĂłl brodawek trwa ponad tydzień, jeśli sutki są nadal popękane, krwawią, tworzą się na nich pęcherze lub są nadzwyczaj bolesne, naleĹźy natychmiast zwrĂłcić się o pomoc do lekarza.
 • W trakcie stosowania Nursicare, nie naleĹźy smarować brodawki ani samego opatrunku Ĺźadnymi maściami ani kremami, poniewaĹź skutecznie ograniczają one działanie produktu.

Informacje w formacie PDF

Przykłady zastosowania Nursicare ®