Dlaczego PolyMem®?

PolyMem® należy do grupy innowacyjnych wielofunkcyjnych opatrunków, dostosowujących się do kształtu rany, które nazywamy QuadraFoam. Opatrunek PolyMem w skuteczny sposób oczyszcza, wypełnia,  i nawilża ranę oraz absorbuje wysięk z rany w trakcie całego procesu leczenia. Żaden inny produkt przeznaczony do leczenia ran nie łączy w sobie tych czterech kluczowych cech sprzyjających gojeniu jak PolyMem.

Czyści:
Opatrunek zawiera delikatne, nietoksyczne środki oczyszczające i aktywujące wilgoć, które są stopniowo uwalniane w nośniku działając na oczyszczanie rany i zmniejszając zapotrzebowanie na nawadnianie podczas kompresji rany, co pozwala na uniknięcie potencjalnych powikłań w procesie granulacji.

Wypełnia:
Opatrunek rozszerzając się wypełnia łożysko rany.

Absorbuje:
Pochłania wysięk w ilości 10 krotności swojej wagi.

Nawilża:
Opatrunek utrzymuje wilgotność i wspomaga autolizę martwych tkanek, zmniejsza ból w ranie i zapewnia komfort w leczeniu ran. Nawilżanie zapobiega przywieraniu opatrunku do rany, eliminując praktycznie ból, co pomaga personelowi medycznemu jak i opiekunom w pielęgnacji rany pacjenta.

Te cztery cechy opatrunku PolyMem (QuadraFoam) w jednoczesnym działaniu są wystarczające dla skutecznego leczenia rany – bez konieczności stosowania innych opatrunków (bez dodatkowych kosztów). PolyMem dostosowuje się do każdego rodzaju rany, aby zapewnić niezbędne funkcje do jej wyleczenia.