PolyMem to unikalny, wielofunkcyjny opatrunek, zaprojektowany specjalnie do tego aby zmniejszyć ból u pacjenta, jednocześnie aktywnie wpływając na proces leczenia. Innowacyjna formuła 4w1 opatrunków PolyMem łączy w sobie wszystkie cechy działania najlepszego opatrunku: oczyszczenie i odpowiednie nawilżenie rany, absorbcję wysięków oraz zachowanie odpowiedniej bariery przed środowiskiem zewnętrznym.

Proces oczyszczania rany
Opatrunek zawiera przyjazny nietoksyczny surfaktant F68, który jest aktywowany przez wysięk z rany. Wspomaga autolizę martwych tkanek dzięki redukcji napięcia powierzchniowego pomiędzy zdrową i chorą tkanką. Superabsorbent pomaga oddzielić martwe tkanki

Nawilżanie rany

Zawarta w opatrunku Gliceryna utrzymuje właściwy stopień nawilżenia rany.
Ponadto redukuje przykry zapach i hamuje powstawanie nadmiernego ziarninowania (hipergranulacji) w ranie . Gliceryna wraz z innymi składnikami opatrunku zapobiega jego przywieraniu do rany – co zapewnia komfort dla pacjenta przy zmianie opatrunku.

.

Absorpcja wysięku

Poliuretanowa pianka absorbuje wysięk do dziesięciokrotności swojej wagi, nabiera objętości i delikatnie dopasowuje się do kształtu rany.
Wysięk z rany zawiera naturalne czynniki wzrostu i substancje odżywcze. Superabsorbent zawarty w opatrunku zwiększa ich ilość w ranie. Kopolimer skrobiowy ma wysokie powinowactwo do wody będącej głównym składnikiem wysięku. W rezultacie w ranie dochodzi do zwiększenia ilości naturalnych czynników wzrostu i substancji odżywczych.

Bariera dla płynów

Półprzepuszczalna cienka błona pokrywająca piankę poliuretanową kontroluje ubytek wilgoci w ranie i stanowi barierę dla rany przed płynami, pozwala na ewakuację gazów (02i C02)oraz odparowanie (MVTR). Błona ta pozwala na oględziny opatrunku w celu podjęcia decyzji o jego zmianie.
Opatrunek PolyMem to poczwórny efekt działania w jednej cenie!!! Polecany przez lekarzy specjalistów.
Aktywowanie działania opatrunku przez wydzielinę z ran (patrz rycina)

  • opatrunki PolyMem powiększają swoją objętość i delikatnie wypełniają ranę
  • związki oczyszczające, surfaktant oraz gliceryna zawarta w opatrunku są uwalniane na powierzchnię rany, a bardzo chłonna membrana zatrzymuje wydzielinę w opatrunku
  • półprzepuszczalna, zewnętrzna błona okrywowa kontroluje wymianę wilgoci i pary wodnej

Nazwa producenta PolyMem

Ferris USA

W naszej ofercie posiadamy OPATRUNKI PolyMem®

PolyMem

propms

PolyMem® to wielofunkcyjny opatrunek stosowany w standardowej monoterapii. Jest to hydrofilowy poliuretan działający w charakterze nośnika dla innych składników.

Dostępny w dwóch rozmiarach:
8x8cm
10x10cm
17x19cm
10x32cm

PolyMem® MAX

promxs

PolyMem® MAX to grubszy, bardziej absorbujący opatrunek doskonały do stosowania na głębsze rany. Zapewnia ponad 60% większe pochłanianie wysięku.

Dostępny w rozmiarze:
11x11cm

PolyMem® Silver

prosls

PolyMem® Silver to opatrunek, którego struktura została wzbogacona w nanokrystaliczne cząstki srebra mające działanie antybakteryjne. Badania in vitro wykazują usuwanie co najmniej 99,9% wszystkich szczepów bakterii i grzybów.

Szczególnie polecany przez specjalistów przy leczeniu ran zainfekowanych.

Dostępny w rozmiarze:
10,8x 10,8cm

PolyMem® Silver Max

PolyMem® Silver Max to grubsza wersja opatrunku PolyMem® Silver, którego struktura została wzbogacona w nanokrystaliczne cząstki srebra mające działanie antybakteryjne. Badania in vitro wykazują usuwanie co najmniej 99,9% wszystkich szczepów bakterii i grzybów.

Szczególnie polecany przez specjalistów przy leczeniu ran zainfekowanych.

Dostępny w rozmiarze:
10x10cm

PolyMem® WIC

prowcs

PolyMem® WIC to idealny opatrunek do stosowania w głębokich ranach. Dokładnie wypełnia rana i pochłania nadmiar wysięku.

Dostępny w następujących rozmiarach:
8x8cm
8x30cm

PolyMem® WIC silver

PolyMem® WIC silver to idealny opatrunek z nanokrystalicznymi cząstkami srebra do stosowania w głębokich, zainfekowanych ranach. Dokładnie wypełnia ranę i pochłania nadmiar wysięku.

Dostępny w następujących rozmiarach:
8x8cm
1x35cm
2,5×7,6cm

PolyMem® Shapes

proshs

PolyMem® Shapes to gotowe opatrunki w kształtach odpowiadających miejscu aplikacji. W naszej ofercie posiadamy opatrunki specjalnie uformowane na palce oraz rolki.

Opatrunki na place dostępne w następujących rozmiarach:
No1 (4,6cm)
No2 (5,7cm)
No3 (6,7cm)
No4 (7,7cm)
No5(8,7cm)

Opatrunki w rolkach dostępne w następujących rozmiarach:
10x61cm
20x60cm

PolyMem® Shapes Silver

PolyMem® Shapes Silver to gotowe opatrunki z nanokrystalicznymi cząstkami srebra w kształtach odpowiadających miejscu aplikacji. W naszej ofercie posiadamy opatrunki specjalnie uformowane na palce

Wersja Silver dostępna w rozmiarze:
No1 (4,6cm)