VIZOOVET® PROTECT to pierwsze na rynku  krople do oczu produkowane wyłącznie na bazie  naturalnych składników, stosowane w przypadku: zespołu suchego oka(KCS), alergicznego zapalenia spojówek i erozji rogówki.

Produkt przetestowany z pozytywnym efektem przez lekarzy okulistów weterynaryjnych.

„Ze względu na pozytywne efekty obserwowane podczas ponownych kontroli i potwierdzone przez właścicieli zwierząt zaproszonych  do badania Vizoovet Protect oraz brak przeciwwskazań, krople do oczu zawierające propolis / aloes / rumianek można uznać za dobry wybór w leczeniu KCS i zaburzeń powierzchni oka powodujące kliniczne objawy bólu i dyskomfortu, gdy bardziej specyficzne zabiegi nie są zalecane”       Dr. Lanuza VCA Care Emergency Kalifornia.

Dawkowanie:

Należy zakraplać 1-2 krople preparatu Vizoovet do każdego oka.

Krople do oczu Vizoovet Protect można zakraplać tak często, jak to konieczne. Vizoovet Protect nie zawiera substancji konserwujących.

KUP NA

VIZOOVET® PROTECT  dla psów   

Zaburzenia powierzchni oka mogą poważnie wpływać na wzrok i jakość życia. Objawy mogą obejmować niewyraźne widzenie, dyskomfort lub ból, zaczerwienienie i swędzenie, a w ciężkich przypadkach ślepotę z powodu bliznowacenia rogówki.

Dlatego stosujemy VIZOOVET® PROTECT do natychmiastowego nawilżenia i ochrony powierzchni oka, łagodzenia bólu i powrotu do normalnego stanu oka.

Zaburzenia powierzchni oka obejmują różne rodzaje chorób, które są spowodowane uszkodzeniem powierzchni rogówki, w tym zespołem suchego oka (KCS)

Najczęstsze objawy kliniczne KCS to bolesne, zaczerwienione oczy z gęstą śluzową wydzieliną. Zespół suchego oka występuje najczęściej w obu oczach, a u niektórych zwierząt może rozwinąć się wtórne owrzodzenie rogówki lub bakteryjne zapalenie spojówek. Owrzodzenie rogówki z wtórną infekcją może prowadzić do utraty oka. Przewlekłe, niekontrolowane suche oko może również prowadzić do pigmentacji rogówki, unaczynienia i bliznowacenia, co może prowadzić do zaburzeń widzenia.

Niektóre rasy psów są bardziej narażone na rozwój KCS, co sugeruje, że istnieje podstawa genetyczna choroby.

Powszechnie dotknięte KCS rasy to Cavalier King Charles Spaniel, Buldog Angielski, Lhasa Apso, Mops, Shih Tzu i West Highland White Terrier.

Jednak niezależnie od rasy, KCS może dotknąć każdego psa.

VIZOOVET® PROTECT  dla kotów      

Zespół suchego oka u kotów, znany również jako zapalenie rogówki i spojówki lub KCS, nie jest rzadkim stanem u kotów i zwykle występuje w wyniku przewlekłej choroby: herpeswirusa kotów (FHV).

Zespół suchego oka występuje, gdy gruczoły nad okiem w trzeciej powiece kota nie wytwarzają odpowiedniej ilości łez. W rezultacie rogówka oka staje się sucha, zapalna i podrażniona.

KCS jest zwykle definiowane przez niezdolność gruczołów łzowych do wytwarzania wody w łzach. Ze względu na to, że łzy są połączeniem głównie wody z dodatkiem oleju i śluzu, nieleczony KCS spowoduje powstanie grubej tłustej warstwy śluzu na oczach. W większości przypadków dotyczy to obu oczu.

Z czasem rogówka może zostać porysowana i pokryta bliznami, a ostatecznie nastąpi ślepota. Suche oko jest również notorycznie bolesnym stanem, a koty z tą chorobą mogą również cierpieć na depresję i drażliwość w wyniku bólu.

Właściciele kotów powinni wiedzieć, na co zwracać uwagę u swoich kotów, rozważając możliwość wystąpienia zespołu suchego oka.

Najbardziej oczywistym znakiem ostrzegawczym jest gęsta żółto-zielona wydzielina śluzu, która tworzy się w kącikach oczu. Może również wystąpić zapalenie niektórych części oka, takich jak cienka błona wyściełająca powiekę lub rogówkę.

Ale kot może również sam dać znać swojemu właścicielowi, że pojawił się u niego stan chorobowy w oku (oczach). Dzieje się tak, ponieważ ból i dyskomfort powodowany przez zespół suchego oka prawdopodobnie sprawią, że kot będzie nieustannie drapał oczy w daremnej próbie ulgi.

To powinien być charakterystyczny znak, że kota należy zabrać do lekarza weterynarii.